Terapie sexuală. Model de evaluare clinică și intervenții validate științific

8 credite CPR pentru psihologi clinicieni și psihoterapeuți (vezi aviz)

- înscrieri în limita a 10 locuri -

cursul poate fi achizitionat din catalogul SEAP

• Primești suportul cursului "Terapie sexuală. Model de evaluare clinică și intervenții validate științific" și dreptul de a-l folosi în activitatea ta practică
Pentru a știi la ce să te aștepți poți descărca agenda evenimentului.

Vreau să particip

Tips: Înscrie-te prin formularul online. La atingerea limitei de 10 participanți formularul va deveni inactiv.

• specialiştilor din domeniul psihologiei, psihiatriei, psihoterapiei, de fapt, tuturor specialiștilor din sfera psiho-medicală interesaţi în activitatea lor clinică sau de cercetare de evaluarea, conceptualizarea și tratarea cazurilor de disfuncție sexuală

Diplome: La finalul cursului, participantii vor primi adeverinta din partea Asociatiei Catharsis, care este valabila pana la primirea diplomei. Diploma de la Colegiul Psihologilor se trimite ulterior, prin curier, cu plata la destinatie.

Ce vei învăța la curs

Cursul pune accent pe intervențiile nefarmacologice și abordează problematica tulburărilor din sfera sexuală, oferind un model de evaluare și conceptualizare a disfuncțiilor sexuale descrise în actuala ediție DSM-5, ca și intervenții și abordări terapeutice validate științific.
Grupa de curs este restrânsă - se formează din maxim 10 participanţi, oferind oportunitatea tuturor să se exprime și să interacționeze.

Iulia OPREA, psiholog clinician principal, psihoterapeut de cuplu și familie

Investiție

Taxa de participare este 300 lei și se plătește integral, exclusiv prin transfer bancar, în contul de pe factură, cu mențiunea "Taxa curs Terapie sexuală". Factura este emisă după înscrierea online.

ATENȚIE! confirmarea locului se face doar după trimiterea dovezii plății, pe adresa cursuri@asociatiacatharsis.ro, în limita a 10 locuri pe curs, în ordinea achitării taxei.

Locații București

Asociația Catharsis: Piața Valter Mărăcineanu nr. 1-3, etaj 3, sala 116, Sector 1, București
Catharsis Vision: Bd. Dacia, nr. 64, et. 1, interfon 4, Sector 2, București

Vreau să particip