Curs Violența domestică

Începem seria de atelierele de lucru și sesiuni de formare din cadrul proiectului DVCI împotriva violenței domestice. Cursul este gratuit și se adresează experților în domeniu care, prin natura profesiei, lucrează sau pot lucra cu victime ale violenței împotriva femeilor și fetelor. (...)

Documente necesare înscriere curs Prevenire

Documente necesare înscriere curs Prevenire(...)

Rezultatele Studiului național in domeniul violenței domestice

Studiul național pentru identificarea nevoii de instruire a practicienilor din domeniul violenței domestice(...)

Studiu național in domeniul violenței domestice

Participați la studiul național pentru identificarea nevoii de instruire a practicienilor din domeniul violenței domestice, prin completarea chestionarului. (...)

FII VOLUNTAR PENTRU COMUNITATEA TA!

Asociația pentru Dezvoltarea Serviciilor Sociale și Educaționale CATHARSIS, în parteneriat cu Fundația Terre des hommes Elveția, Fundația Română pentru Educație și Educatori și Asociația „Children’s High Level Group” lanseasă proiectul Fii voluntar pentru comunitatea (...)

Desfășurarea proiectului Crăciun pentru toți

Începând cu anul 2010, acest proiect a devenit o activitate în care încercăm să ne implicăm din ce în ce mai mult, din dorința de a ne dezvolta și de a promova ideea de caritate.(...)