ÎNTÂLNIRI ÎNTRE PROFESIONIȘTI - Studii de caz Psihosexualitate, 10 aprilie 2021

Studii de caz Psihosexualitate

Data10 aprilie 2021
Durata: 4 ore (09-13.00)
Tip program: atelier de lucru practic,
online via platforma Zoom
Formator/supervizor: psih. Iulia Oprea

4 credite CPR, vezi Aviz CPR aici

Descriere
Acesta este un atelier de lucru practic în care sunt analizate și discutate studii de caz cu problematică din sfera sexuală. Vă invit să discutăm împreună pe marginea cazurilor întâlnite în activitatea clinică din cabinet, sub motto-ul: “Acolo unde teoria întâlnește practica.”

Grup țintă
Atelierul se adresează psihologilor și psihoterapeuților care întâlnesc în practica clinică cazuri de clienți/cupluri cu dificultăți în sfera sexuală. Prerechizite:
  • Profesioniști din domeniul psihologiei și/sau psihoterapiei
  • Activitate clinică cu clienți sau cupluri cu disfuncții sexuale
  • Familiarizare cu activitatea de supervizare/intervizare de grup online

Detalii program
Activitatea se desfășoară online și are un caracter interactiv (locuri limitate). Vor fi puse în discuție studii de caz cu problematică din sfera sexuală, invitând la dezbateri libere toți participanții, pentru a împărăși și expune opiniile de specialitate privind intervențiile folosite și problematica prezentată.

• 4 credite formare profesională continuă CPR
  • Manual gratuit Principiile și Practica Terapiei Sexuale
  • Intervizare în grup, schimb de experiență cu colegii

Contribuție pentru participare

Este de 100 lei. Plata se efectuează, prin transfer bancar, în contul Asociației pentru Dezvoltarea Serviciilor Sociale și Educaționale CATHARSIS (CIF 32395960) deschis la BCR, IBAN RO70RNCB0280137999970001, pe baza proformei primiteFactura este emisă și transmisă via e-mail cu datele completate în formularul de înscriere, ulterior plății (verifică primirea ei inclusiv în secțiunea Spam sau Promoții).

Alte detalii

Vezi cuprins Principiile și Practica Terapiei Sexuale aici.
*Participanții care doresc manualul gratuit Principiile și Practica Terapiei Sexuale trebuie să menționeze adresa poștală în formularul de înscriere (taxe poștale incluse).

Formular de înscriere

Locație - Online
online, prin platforma zoom.us
! Pentru păstrarea confidențialității, sesiunile nu se vor înregistra !

Pentru detalii suplimentare ne găsești la

Copyright © 2021, Asociatia Catharsis. All rights reserved.